duminică 15 iulie 2018 10:15 pm
Acasa / Sport / Becali: „Sunt multumit de rezultat!” / Dan Petrescu: „La pauza, arbitrul se tinea de gat cu stelistii si vorbea cu ei!”. Pe cine a pus „tunurile” Gigi
Adpres Market

AdpresFM - Radio Online Stations

FCSB si CFR Cluj si-au impartit cate un punct la finalul partidei jucate, sambata, pe „Arena Nationala”, in etapa a 24-a. Meciul s-a incheiat cu scorul de 1-1, dupa ce oaspetii au deschis scorul prin Paulo Vinicius (33), iar Constantin Budescu a transformat o lovitura de la 11 metri, in minutul 76.

La reusita CFR-ului, Andrei Vlad, portarul gazdelor, a iesit hazardat din poarta, iar penalty-ul „ros-albastrilor” a fost dictat de „centralul” Marcel Barsan, dupa o interventie neglijenta a lui Andrei Muresan asupra lui Florin Tanase. Ardelenii raman lideri, cu 53 de puncte, si sunt urmati de FCSB (51).

Dan Petrescu, antrenorul „feroviarilor”, a criticat arbitrajul lui Marcel Barsan. „Suntem suparati. Steaua, care are o echipa foarte buna, nu a avut nicio ocazie. Pana la acel penalty, Steaua nu a avut nicio ocazie. Cred ca Steaua nu va mai vorbi despre arbitraje, ca vad ca primeste mai multe penalty-uri decat noi. Nu stiu cum putea marca Steaua azi, daca nu era penalty-ul. De multa vreme nu am mai vazut un asemenea arbitraj. La pauza, arbitrul se tinea de gat cu stelistii si vorbea cu ei. Daca jucam la Cluj, nu primeam un asa penalty. Pana la urma, e un rezultat echitabil„, a spus Petrescu la Digi Sport.

Gigi Becali a afirmat ca rezultatul este corect: „E un rezultat echitabil. O echipa tehnica si una de razboi. Dumnezeu le-a dat un punct celor de la CFR Cluj pentru ca au luptat. Au inceput bine, dar in repriza a doua nu au mai putut. Nu au avut nicio sansa. Am luat un gol pe greseala de portar. Trebuia sa boxeze Vlad, dar aia e. E tanar si ii dau credit. Orcine putea sa greseasca. Poate sa invete din greseala. Trebuia sa respinga. Filip m-a dezamagit. A fost depasit la toate fazele. Dormea pe teren si astepta adversarul sa ia mingea. Tot noi avem prima sansa la titlu. Am demonstrat ca suntem mai valorosi. Sunt multumit de rezultat, una peste alta”, a declarat finantatorul FCSB la Digi Sport.

The post Becali: „Sunt multumit de rezultat!” / Dan Petrescu: „La pauza, arbitrul se tinea de gat cu stelistii si vorbea cu ei!”. Pe cine a pus „tunurile” Gigi appeared first on Sport Total FM.