joi 18 ianuarie 2018 3:55 pm
Acasa / Sport / CS U Craiova, invinsa de o echipa din a treia liga germana, in primul amical al iernii. Gol superb reușit de Mitrita! VIDEO

Dintre toate echipele din Liga 1, CSA U Craiova este prima care a inceput amicalele din Antalya. Oltenii au pierdut insa, 2-4 cu o echipa din a treia divizie germana.

Contra nemtilor de la Meppen, Devis Mangia a inceput cu foarte multi titulari de drept, iar Craiova parea ca va avea un meci lejer cu echipa din a treia liga germana.

Mitrita a inscris singurul gol al primei reprize, printr-o executie frumoasa de la marginea careului, fcare nu i-a lasat nicio sansa portarului celor de la Meppen. Dupa pauza insa cursul jocului s-a schimbat total. in doar patru minute, oltenii au luat trei goluri, iar pana la ultimul fluier, fiecare echipa a mai marcat o data.

Burlacu a semnat al doilea gol al Craiovei, in timp ce brazilianul Gustavo a ratat un penalty pe final. Nemtii s-au impus cu 4-2.

Primul „11” al Universitatii Craiova: Mitrovic – Dimitrov, Popov, Kelic, Screciu, Bancu – Barbut, Bic, Zlatinski – Mitrita, Baluta. Pe parcursul celei de a doua reprize au mai intrat pe teren: L. Popescu, Tiago, Popa, Juncu, Datkovic, Martic, V. Constantin, Gustavo, Mihaila si Burlacu.

The post CS U Craiova, invinsa de o echipa din a treia liga germana, in primul amical al iernii. Gol superb reușit de Mitrita! VIDEO appeared first on Sport Total FM.