marți 19 iunie 2018 7:26 am
Acasa / Sport / Cui i-a dedicat Marius Sumudica ultima victorie din acest an: „Mi-e dor tare”
Adpres Market

Cui i-a dedicat Marius Sumudica ultima victorie din acest an: „Mi-e dor tare”

Adpres Radio - Statii Radio Online

Marius Sumudica a vorbit dupa victoria reusita in Cupa Turciei, scor 3-1 in meciul tur cu Antalyaspor din optimi, si a dezvaluit cui ii dedica aceasta ultima victorie din 2017.

„Azi, de Sfantul Stefan, este ziua de nume a baiatului meu, iar a maica-mii a fost zilele trecute. Si pentru asta mi-am dorit foarte, foarte mult sa castig acest ultim joc din 2017, sa pot spune ca am facut-o si pentru ei. Mi-e dor tare de toata familia mea, de care sunt nevoit sa stau atata vreme departe. Cui nu i-ar fi, nu? Dar asa e la fotbal… „, a marturisit Marius Sumudica, potrivit Digi Sport.

Tehnicianul a explicat cum echipa sa a reusit sa obtina victoria dupa ce a fost condusa cu 1-0 la pauza, Sumudica efectuand primele doua schimbari inca din minutul 31, iar pe cea de-a treia la pauza: „Stiu ca a fost ceva nebunesc, dar mi-a iesit. Am schimbat sistemul in 3-4-3 si am reusit sa-i dominam pe flancuri. Am dat trei goluri si puteam sa mai marcam. Sapunaru mi-a jucat din nou extraodinar.”

The post Cui i-a dedicat Marius Sumudica ultima victorie din acest an: „Mi-e dor tare” appeared first on Sport Total FM.