joi 18 ianuarie 2018 3:54 pm
Acasa / Sport / Dulgheru, la doar o victorie de calificarea pe tabloul principal de la Australian Open 2018

Alexandra Dulgheru a obtinut o frumoasa victorie in al doilea tur al calificarilor de la Australian Open, fiind acum la doar un pas de tabloul principal!

Sambata, in turul II, Dulgheru a trecut de Dayana Yastremska, Ucraina, 177 mondial, scor 7-6, 6-0, dupa o ora si 44 de minute de joc.

Romanca este acum pe 190 WTA dupa multe accidentari si mari perioade de pauza, fiind o fosta ocupanta a locului 26 mondial.

In finala calificarilor, Dulgheru va juca in fata invingatoarei meciului Zhu (China, numarul 3 in calificari) si Grammatikopoulou din Grecia.

Pe tabloul principal avem deja 6 romance. Ele si-au aflat de joi adversarele.

The post Dulgheru, la doar o victorie de calificarea pe tabloul principal de la Australian Open 2018 appeared first on Sport Total FM.