Sport

Cristiano Ronaldo, iritat de faptul că a fost înlocuit în meciul cu AC Milan

Cristiano Ronaldo (34 de ani), fotbalistul clubului Juventus, a părut iritat în momentul în care antrenorul Maurizio Sarri a decis să îl înlocuiască, duminică, în timpului meciului cu AC Milan, din etapa cu numărul 12 din Serie A, scor 1-0.

Ronaldo a părăsit terenul după 55 de minute, în locul său intrând argentinianul Paulo Dybala, care a înscris ulterior, în minutul 77, unicul gol al jocului. În momentul anunțării înlocuirii, fotbalistul portughez a părut destul de nemulțumit, gesticulând și părând să îndrepte anumite cuvinte către antrenorul său. De asemenea, acesta a mers direct la vestiare, scrie The Guardian.

În plus, potrivit Sky Sport Italia, Ronaldo a plecat de la stadion chiar în timpul partidei, cu trei minute înainte de ultimul fluier. În ciuda acestor evenimente, antrenorul Maurizio Sarri a declarat că nu știe nimic despre gesturile jucătorului său.

„Nerespectuos cu colegii săi? Cum am spus, nu știu. Dacă e adevărat că a plecat înainte de finalul meciului, atunci trebuie să rezolve problema cu colegii săi. Eu nu am vreo problemă cu Cristiano. El ar trebui să fie mulțumit pentru că a reușit să fie disponibil în ciuda faptului că nu era în cea mai bună formă fizică. În ultima lună a simțit un disconfort la genunchi, iar asta este o mică problemă pentru el”, a declarat Maurizio Sarri.

De asemenea, Cristiano Ronaldo a fost înlocuit și în timpul meciului cu Lokomotiv Moscova, miercuri, scor 2-1, în grupele Ligii Campionilor. Atunci, tot Paulo Dybala a intrat în locul său, în minutul 81.

În actuala stagiune, Ronaldo a fost folosit în 14 partide, reușind șase goluri și două pase decisive.

Sursa: News24.ro.

LIKE:... Nu uita sa dai LIKE paginii noastre de Facebook Adpres Media daca ti-a placut acest articol, astfel intrand si in comunitatea noastra de cititori, fiind la curent cu toate noutatile care apar pe site. Toate acestea, simplu, la doar un singur Click distanta, apasand butonul de jos...