sâmbătă 18 august 2018 6:02 pm
Acasa / Sport / Diego Costa a revenit cu gol la Atletico Madrid, dupa sase luni de pauza! VIDEO
Adpres Market

Diego Costa a revenit cu gol la Atletico Madrid, dupa sase luni de pauza! VIDEO

AdpresFM - Radio Online Stations

Revenire de vis pentru Diego Costa la Atletico! Atacantul spaniol de origine braziliana a marcat la numai cateva minute dupa ce a fost introdus pe teren.

Diego Costa a avut nevoie de numai cinci minute pentru a marca in tricoul lui Atletico, la redebutul sau pentru a doua echipa a Madridului. La 2-0 in meciul de Cupa din depasarea de la Lleida, Simeone a decis sa-i ofere lui Costa primele minute pe teren dupa o absenta indelungata. Chelsea si Atletico au batut palma in vara pentru revenirea atacantului la Madrid, dar spaniolii au avut interzis la transferuri, astfel ca mutarea s-a putut realiza tocmai acum, in ianuarie. In tot acest timp, Costa a stat pe bara, dupa modelul Arda Turan la Barcelona.

Costa le-a dat emotii suporterilor dupa ce a marcat, la numai cinci minute de la introducerea sa pe teren. Varful spaniol a fost lovit de un adversar cand a trimis in poarta, pentru 3-0, iar medicii echipei i-au acordat imediat ingrijiri medicale. Jucatorul a revenit pe teren, dar a continuat sa acuze dureri.

Costa a fost cedat la Chelsea in 2014, pentru 38 de milioane de euro, iar acum s-a intors la Atletico, in schimbul a 66 de milioane. In partida de Cupa cu Lleida, Costa a fost introdus in locul lui Correa, la scorul de 2-0, fiind primul meci al atacantului dupa o pauza de sase luni. Servit ideal din partea stanga de Juanfran, Costa a plonjat si a deviat la coltul lung pentru 3-0. Griezmann a stabilit scorul final, in prelungiri.

The post Diego Costa a revenit cu gol la Atletico Madrid, dupa sase luni de pauza! VIDEO appeared first on Sport Total FM.