joi 20 septembrie 2018 5:59 pm
Acasa / Sport / FCSB, calificare dramatică în play-off-ul Europa League. Vezi golul marcat de Gnohere în prelungiri!
Adpres Market

AdpresFM - Radio Online Stations

Golul marcat de Gnohere in prelungirile partidei FCSB - Hajduk 2-1. Foto: Cristian Otopeanu
Golul marcat de Gnohere in prelungirile partidei FCSB – Hajduk 2-1. Foto: Cristian Otopeanu

FCSB s-a calificat în play-off-ul Europa League, după ce a învins-o, în retur, pe Hajduk Split, scor 2-1. Harlem Gnohere a marcat golul victoriei în minutul 90+3. În tur, scorul a fost 0-0.

Golurile din FCSB – Hajduk Split au fost marcate de Gnohere (’55 – penalty şi ’90+3) pentru FCSB şi de Said ’81 pentru Hajduk.

Fotoreporterul realitatea.net a surprins, în cadre succesive, golul victoriei marcat de Gnohere.

FCSB: Bălgrădean – R. Benzar, Planic, Bălaşa, Morais – Pintilii (Rusescu ’83), L. Filip (Nedelcu ’15) – Man, Fl. Tănase (Moruţan ’46), Teixeira – Gnohere. Antrenor: Nicolae Dică

Hajduk Split: Posavec – Juranovic, Vucur, Mikulic, Lopez (Gyurcso ’65) – Juric (Jairo ’56), Caktas, Barry – Said, Ivanovski (Sego ‘73), Fomitschow. Antrenor: Zeljko Kopic

Meciul FCSB – Hajduk Split a fost arbitrat de spaniolul Juan Martinez Munuera.

FCSB va juca în play-off-ul Europa League cu Rapid Viena, care a trecut de Slovan Bratislava, în retur, cu 4-0, după ce în tur a pierdut cu 1-2. La Rapid Viena joacă românul Andrei Ivan.

Duelul FCSB – Rapid Viena, din barajul pentru Europa League va avea loc pe 23 și 30 august.