Sport

Florin Andone ar putea fi titular în meciul pe care Galatasaray îl va juca împotriva lui Real Madrid

– Florin Andone (26 de ani) a marcat o ”dublă” în ultima etapă din Turcia pentru Galatasaray, în meciul cu Sivasspor, scor 3-2. Atacantul român l-a impresionat pe antrenorul Fatih Terim.

Acesta ar putea juca în meciul următor, din Liga Campionilor, cu Real Madrid: ”Sunt mulţumi de performanţa lui Andone. Mi-aş dori să joc cu doi atacanţi contra lui Real Madrid. Sper că şi Falcao ni se va alătura”, a spus Terim, la conferința de presă. Fatih Terim i-a dat încredere lui Florin Andone și l-a introdus titular în meciul dintre Galatasaray și Sivasspor, iar românul nu a dezamăgit. În minutul 22, atacantul a pornit de la 40 de metri de poarta lui Samassa, a driblat doi fotbaliști și a tras puternic din marginea careului.Mingea trimisă de Andone s-a oprit în vinclul porții lui Sivasspor, iar românul a ridicat stadionul în aer. Acesta a reușit ”dubla” în minutul 42, din penalty.

Cotat la 4.5 milioane de euro, Florin Andone a mai evoluat în patru jocuri oficiale pentru Galatasaray. Turcii l-au împrumutat în această vară, de la Brighton&Hove Albion, în schimbul a 700.000 de euro. Andone s-a descurcat bine și în Anglia, unde a marcat șase goluri în 30 de partide.

Sursa: News24.ro.

Powered by WPeMatico

LIKE:... Nu uita sa dai LIKE paginii noastre de Facebook Adpres Media daca ti-a placut acest articol, astfel intrand si in comunitatea noastra de cititori, fiind la curent cu toate noutatile care apar pe site. Toate acestea, simplu, la doar un singur Click distanta, apasand butonul de jos...

Lasă un răspuns - parerea ta conteaza...

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.