Sport

Fotbal Romania: FCSB relanseaza lupta pentru titlu dupa ce a invins duminica seara pe CFR Cluj cu 1-0. Clujenii au jucat mai bine de o repriza in 10 oameni…

FCSB a învins-o pe CFR Cluj cu scorul de 1-0 (0-0), duminică seara, în deplasare, într-un meci din etapa a cincea a fazei play-off a Ligii I de fotbal şi a relansat lupta pentru titlu, transmite Agerpres.

Unicul gol al partidei a fost înscris de Octavian Popescu (74), cu un şut de la circa 25 de metri, deviat de fundaşul Daniel Graovac. CFR mai are acum doar două puncte avans faţă de FCSB în clasament.

Victoria roş-albaştrilor a fost facilitată şi de faptul că echipa campioană a jucat mai bine de o repriză în zece oameni, fundaşul croat Mateo Susic fiind eliminat în min. 43 pentru un fault dur la Darius Olaru, care nu a mai putut continua jocul.

FCSB a avut mai multe ocazii de gol, printre care şi o bară, în min. 49, prin Iulian Cristea, iar apoi Malcom Edjouma a reluat în braţele portarului Cristian Bălgrădean.

CFR a tras primul său şut pe poartă în min. 90+3, când putea egala prin Daniel Birligea. CFR era singura echipă neînvinsă pe teren propriu în acest campionat.

Abonati-va la canalul Telegram Adpres Media pentru a primi toate stirile.

LIKE:... Nu uita sa dai LIKE paginii noastre de Facebook Adpres Media daca ti-a placut acest articol, astfel intrand si in comunitatea noastra de cititori, fiind la curent cu toate noutatile care apar pe site. Toate acestea, simplu, la doar un singur Click distanta, apasand butonul de jos...

Lasă un răspuns - parerea ta conteaza...

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.