vineri 21 septembrie 2018 4:35 pm
Acasa / Sport / Primele cuvinte ale Simonei Halep, dupa „razboiul” cu americanca Davis: „Nu mai simt nimic, dar a fost placut!”
Adpres Market

AdpresFM - Radio Online Stations

Simona Halep a fost luata la intrebari imediat dupa victoria monumentala obtinuta in turul III la Australian Open, in fata americancei Lauren Davis (76 WTA).

A fost cu siguranta un meci foarte dificil, foarte lung. Sunt atat de fericita ca am rezistat acolo. Am aratat un tenis bun si va multumesc tuturor pentru sustinere. Parca muschii mei nu-i mai simt, nu mai simt nimic, dar a fost placut sa fiu pe teren si sa fiu din nou in optimi„, a spus Simona Halep dupa meci.

Sportiva noastra a invins-o pe americanca Davis cu scorul de 4-6, 6-4, 15-13, dupa trei ore si 47 de minute!!

Simona a salvat si trei mingi de meci intr-un set decisiv care va intra in istoria turneului.

In optimi, Simona se va duela cu invingatoarea dintre Ashleigh Barty si Naomi Osaka.

Meciul va avea loc luni, la o ora ce nu a fost stabilita deocamdata.

Astfel, Simona va evolua pentru a treia oara in optimile de finala de la Australian Open, cea mai buna performanta fiind calificarea in sferturile de finala, pe care a reusit-o de doua ori.

The post Primele cuvinte ale Simonei Halep, dupa „razboiul” cu americanca Davis: „Nu mai simt nimic, dar a fost placut!” appeared first on Sport Total FM.