Sport

Rezultatele înregistrate marți în Liga Campionilor

Marți au avut loc nouă meciuri din etapa a treia a Ligii Campionilor. Cel mai spectaculos duel s-a disputat la Manchester, unde City s-a impus cu 5-1 în fața formației italiene Atalanta. Partida a făcut parte din Grupa C.

Oaspeții au deschis scorul prin Ruslan Malinovsky (minutul 28), dintr- lovitură de pedeapsă, dar Manchester City a întos rezultatul până la pauză. Sergio Aguero a marcat de două ori (minutele 34 și 38), iar englezii aveau 2-1 după primele 45 de minute. În partea secundă, a ieșit în evindență extrema Raheem Sterling, care a reușit tripa (minutele 58, 64 și 69). Pe final, Phil Foden a văzut două cartonașe galbene în decurs de 7 minute și a fost eliminat.