Sport

România, înfrângere catastrofală cu Rusia la Mondiale. Adio semifinale!

Echipa naţională de handbal feminin a României a fost învinsă duminică, de Rusia în Grupa Principală la Mondialul din Japonia, scor 18-27.

România a debutat cu o înfrângere în Grupa Principală de la Mondiale şi ratează orice şansă de calificare în semifinalele turneului final.

După o primă repriză ezitantă, încheiată la egalitate 10-10, tricolorele au căzut brusc cu 15 minute înainte de final. Nimic nu s-a mai legat, nicio pasă nu a mai fost finalizată cu gol.

Efectiv româncele s-au prăbuşit şi a pierdut partida cu 27-18. Urmează încă două meciuri cu Suedia şi Japonia.

The post România, înfrângere catastrofală cu Rusia la Mondiale. Adio semifinale! appeared first on exclusivNEWS.ro.

LIKE:... Nu uita sa dai LIKE paginii noastre de Facebook Adpres Media daca ti-a placut acest articol, astfel intrand si in comunitatea noastra de cititori, fiind la curent cu toate noutatile care apar pe site. Toate acestea, simplu, la doar un singur Click distanta, apasand butonul de jos...