duminică 23 septembrie 2018 3:04 pm
Acasa / News / SCENE INCREDIBILE. Simona Halep a făcut SCANDAL în meciul cu Maria Șarapova si a fost HUIDUITA
Adpres Market

AdpresFM - Radio Online Stations

Simona Halep s-a certat cu arbitrul de scaun al semifinalei de la Roma! În disputa cu Maria Șarapova, în primul set, la scorul de 4-3 pentru Șarapova, Halep a avut o dispută cu arbitrul. Femeia care arbitra întâlnirea a strigat ca Simona Halep să nu servească, dar abia după ce liderul mondial lovise mingea. Halep i-a spus că trebuie să vorbească la microfon, pentru că nu o auzise.

Simona: „Al doilea serviciu. De ce?”

Arbitrul: „A spus „stop”, înainte să serveşti”.

Simona: „Da, dar eu nu am auzit”.

Arbitrul: „Da, dar ea nu era pregătită”.

Simona: „Tu trebuie să spui stop”.

Românca a cerut ca mingea să se repete, dar arbitrul nu a vrut, astfel că Halep a fost nevoită să apeleze la al doilea serviciu. Game-ul a fost pierdut de Simona, iar Șarapova conducea cu 5-3 în setul 1. Simona s-a ales cu huiduieli din partea publicului italian.

Articolul SCENE INCREDIBILE. Simona Halep a făcut SCANDAL în meciul cu Maria Șarapova si a fost HUIDUITA apare prima dată în ReporterOnline.NET.