Sport

Simona Halep luptă și câștigă: E în sferturile de finală la Australian Open

simona in australia

Românca Simona Halep s-a calificat în sferturile de finală la Australian Open, după un meci din trei seturi, în care pe primul l-a pierdut, iar pe celelalte două le-a câștigat. Simona  a învins-o pe jucătoarea poloneză Iga Swiatek în optimi, iar evoluția scorului e arătată de cele trei seturi –  3-6, 6-1, 6-4. Setul doi a venit ca un iureș, poloneza fiind bătută la toate capitolele, după ce părea că e la cârma jocului.

Următorul meci al româncei  este cu vechea ei adversară  Serena Williams (locul 12 WTA) în fața căreia a pierdut de 9 ori din cele 12 meciuri jucate. Halep are însă un atu psihic, câştigarea fără drept de apel a  ultimului meci cu vedeta din SUA, în finala de la Wimbledon 2019, scor 6-2, 6-2. Sanse mari pentru Halep, comentează admiratorii ei.

Mădălina  Stoica, AMPress

LIKE:... Nu uita sa dai LIKE paginii noastre de Facebook Adpres Media daca ti-a placut acest articol, astfel intrand si in comunitatea noastra de cititori, fiind la curent cu toate noutatile care apar pe site. Toate acestea, simplu, la doar un singur Click distanta, apasand butonul de jos...

Lasă un răspuns - parerea ta conteaza...

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

Interzisa copierea sau modificarea continutului.