Sport

Simona Halep s-a calificat în sferturi la Dubai. Românca a avut probleme în setul doi!

Simona Halep, numărul doi mondial, s-a calificat cu emoţii, în sferturile de finală ale turneului de tenis de la Dubai, competiţie dotată cu premii totale de 2,828,000 dolari.

Simona Halep a învins-o pentru a doua oară consecutiv, în decurs de o săptămână, pe ucraineanca Lesia Tsurenko.

Simona Halep a câştigat relativ lejer primul set cu 6-3, însă din cauza oboselii, românca a întâmpinat probleme în setul secund.

Halep a fost condusă cu 0-2, a reuşit să egaleze la 2-2, iar la 4-4 şi-a pierdut din nou serviciul. Cu ultimele resurse, Halep a reuşit să se mobilizeze şi să se impună în final cu 7-5.

În sferturi, românca va juca cu învingătoarea partidei disputate de Belinda Bencic cu Aryna Sabalenka.

Pentru accederea în sferturi la Dubai, Halep şi-a asigurat un cec în valoare de 59,960 dolari şi 190 de puncte WTA.

LIKE:... Nu uita sa dai LIKE paginii noastre de Facebook Adpres Media daca ti-a placut acest articol, astfel intrand si in comunitatea noastra de cititori, fiind la curent cu toate noutatile care apar pe site. Toate acestea, simplu, la doar un singur Click distanta, apasand butonul de jos...

Lasă un răspuns - parerea ta conteaza...

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

Interzisa copierea sau modificarea continutului.