Sport

Simona Halep, umilită la Roland Garros de o jucătoare de doar 17 ani

Simona Halep a fost învinsă într-un mod categoric la Roland Garros de americanca Amanda Anisimova, în două seturi după doar o oră de joc.

Simona Halep a jucat execrabil de prost în sfertul de finală de la Roland Garros. Românca a fost efectiv inexistentă pe teren, în timp ce adversara sa a făcut legea pe zgura pariziană.

Americanca a câştigat primul set cu 6-2, după doar 28 de minute de joc, iar în setul doi s-a impus cu 6-4 pe serviciul româncei.

Halep a fost praf atât pe propriul serviciu cât şi la retur. A greşit enorm şi nu a avut capacitatea să-şi revină. Cele două zile de pauză au scos-o total din ritm pe Halep care pierde 1570 de puncte şi se prăbuşeşte în clasamentul mondial.

The post Simona Halep, umilită la Roland Garros de o jucătoare de doar 17 ani appeared first on exclusivNEWS.ro.

LIKE:... Nu uita sa dai LIKE paginii noastre de Facebook Adpres Media daca ti-a placut acest articol, astfel intrand si in comunitatea noastra de cititori, fiind la curent cu toate noutatile care apar pe site. Toate acestea, simplu, la doar un singur Click distanta, apasand butonul de jos...