Sport

Simona Halep,calificare fabuloasă în sferturi la turneul de la Toronto

kitunghii.ro

Simona Halep s-a calificat joi seară,pentru al doilea an consecutiv, în sferturile de finală la turneul de tenis de la Toronto.

După un meci dramatic în turul doi, Halep a reuşit o partidă aproape perfectă în optimi la Toronto, în faţa rusoaicei Svetlana Kuznetsova.

Halep s-a impus în faţa adversarei sale,  doar o oră şi 7 minute de joc, cu 6-2, 6-1.

“A fost mai bine ca ieri, m-am simţit mai bine pe teren, am simţit mai bine mingea. Cred că am jucat mai bine azi. Sunt puţin obosită, dar e normal după această pauză mai lungă. E foarte bine să fiu în sferturi, îmi place foarte mult aici, sper să merg până la capăt“, a declarat Simona Halep la finalul partidei.

În sferturi, Halep va juca cu învingătoarea partidei disputate de Marie Bouzkova şi Jelena Ostapenko.

60,455 de dolari şi 190 de puncte WTA şi-a asigurat Simona Halep prin calificarea în sferturi de finală la Toronto.

Simona Halep a cucerit de două ori OPEN-UL CANADEI, în 2016 şi 2018.

The post Simona Halep,calificare fabuloasă în sferturi la turneul de la Toronto appeared first on exclusivNEWS.ro.